W dniu 30 kwietnia 2024 roku w Parafii NMP Matki Kościoła w Zabrzu – Helence, odbyła się zbiórka na rzecz budowy Śląskiego Centrum Hospicyjnego w Bytomiu.

Zbiórka funduszy spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony parafian NMP Matki Kościoła, którzy hojnie składali darowizny i interesowali się szczegółami dotyczącymi budowy hospicjum. Dziękujemy Państwu za zauważenie problemu, jakim jest niewystarczająca liczba miejsc opieki paliatywnej na Śląsku oraz za hojne wsparcie naszej zbiórki.

Podziękowania kierujemy również dla księdza Proboszcza Krystiana, księdza Michała oraz Grzegorza, a także wszystkich księży NMP Matki Kościoła za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki na terenie parafii. Dziękujemy za zaufanie, aktywne informowanie parafian o naszej inicjatywnie oraz pomoc w przygotowaniach.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych wolontariuszach, którzy licznie i ochoczo wsparli to wydarzenie. Dziękujemy za Wasz uśmiech, wytrwałość i determinację. Dzięki ludziom takim jak Wy, świat staje się lepszy. Nigdy o tym nie zapomnijcie.

Podsumowanie zebranych środków:

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu ludzi dobrej, zebraliśmy kwotę 10 492,32 zł oraz 20 euro.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie. Jest nam bardzo miło widzieć, że coraz więcej ludzi dobrej woli przyłącza się do naszego projektu. Wspólnie tworzymy nadzieję na lepszą przyszłość, gdzie Śląskie Centrum Hospicyjne stanie się miejscem ulgi w cierpieniu dla dzieci, dorosłych oraz ich rodzin.